Чувството за вина може да се превърне в сериозен психологически проблем при много хора. То обикновено е продиктувано от собствените ни критерии за добро и зло, за правилно и неправилно. Определя се от личната нагласа на всеки един от нас, от възпитанието и от самовъзпитанието ни .
Ако сте родител на тийнейджър, вече сигурно сте наясно как те могат да се противопоставят на вашите опити да им осигурите безопасност, например, когато ги ограничавате и не им позволявате да остават до късно, да обикалят с "лоша компания", или да стоят дълго в интернет.
Сърфиране върху капака на движещ се автомобил, селфита на опасни места, като високи стълбове и сгради, бягство от дома за 72 часа,търсене на съкровища на опасни места, рискувайки живота си. Това са само част от смъртоносните забавления на днешните тийнейджъри. През последните десетилетия те стават в
Всяко дете преминава през различни етапи от психологическото си развитие.
Всеки етап се свързва с определени нужди и потребности, които ако не бъда...
Спрете да „поддържате ударът“ на безразличие, отчуждение, сарказъм или други защитни реакции. Ако промените себе си и реакциите си, детето ще го забележи и няма да може да го пренебрегне.
Получихме следния читателски въпрос:
"Имам син на 6 години. За рождения ден му подарихме папагал, но преди няколко дни папагалът почина. Детето веч...