За да участвате в курса, не е нужно да притежавате някакви специфични знания или умения.
Достатъчно е да сте навършили 18 годишна възраст.
на курса3 месеца/ 12 сесии/всеки понеделник
на всяка срещаот 18:00 до 19:30ч.
на провежданегр. Бургас, ж.к. "Изгрев", бл.150, зад цеха на сладкарница "Роза"
Виктория Богданова
Имам завършени две висши образования. Бакалавър в социални и психологически дейности. Две магистратури по „Психологическо консултиране“ и „Психология и психопатология на развитието“.
Психотерапевтични обучения:
- 4 години в“ Когнитивно поведенческата психотерапия“ при проф. Поли Петкова и др. Петър Василев.
- 9 години обучения в майсторската степен на „Позитивната психотерапия“
- 200 часа обучение в метода на „Психодрама“
- Приказкотерапия ( Юнгианска психотерапия)
- Хипнотерапия и регресии
- Тибетска традиционна медицина – при професор Александър Илиев
- Бахова терапия /лечение с есенциите на др. Бах/
- Пиходиагностика
- Кризистни интервенции
- Различни обучения в областта на психопатологията, зависимости и др.
- Подготовака и мотивация за промяна при зависимости
- ТЕС
- От 2013 година водя авторски курс за личностно развитие „Себепознание- Емоционална Интелигентност“ . Над 30 групи, преминали през тренинга живеят емоционално осъзнат живот с разбиране за себе си.
В допълнение към формалното си образование, съм преминала над 500 часа лична терапия и продължаващо обучение, което ми позволява да предложа всеобхватен и съпричастен подход към клиентите си. Фокусът ми е върху емоционалното, умственото и духовното благополучие, като вярвам, че тези аспекти на човешкото състояние са взаимосвързани и трябва да бъдат разгледани заедно за най-добри резултати.
Курс за личностно развитие
„Себепознание – Емоционална интелигентност“
„Себепознание – Емоционална интелигентност“ е специално изработен тренинг, с водещ психолог и психотерапевт Виктория Богданова, който от 2013 година насам дава възможност на хората да опознаят себе си, емоционалният си свят, да открият кои техни действия, мисли и чувства им влияят деструктивно, кои градивно и да преодолеят трудностите в ежедневието си през личния си опит в група.
Според Майер и Стивънс има три категории личности в зависимост от взаимоотношенията им с техните емоции. Те биват:
– Погълнати от тях: Това са хора, които често се чувстват напълно изгубени в емоциите си и смятат, че не могат да направят нищо, за да се измъкнат от тях. Настроенията им са техни господари. Те са непостоянни и не обръщат кой знае какво внимание на чувствата си, поради което и напълно потъват в тях, без да са в състояние да застанат дори на нищожна дистанция. В резултат на това такива хора не се опитват да се отърват от лошото настроение, тъй като са убедени, че нямат никакъв контрол върху емоционалния си живот. Често се чувстват смазани и не са способни да упражняват никакъв емоционален контрол.
– Приемащи ги: Макар и тези хора често да са наясно какво точно чувстват, те обикновено приемат настроенията си и не се опитват да ги променят. В този случай като че ли има два под- вида; хора, които обикновено са в добро настроение и нямат кой знае каква мотивация да го променят, и други, които, макар и да осъзнават ясно чувствата си, са склонни предимно към мрачни периоди, които приемат напълно безропотно и отказват да ги променят, въпреки неприятните усещания. Това е характерно например за депресирани хора, които са се примирили с отчаянието си.
– Самоосъзнати: Осъзнават настроенията си преди още да са отминали и напълно разбираемо имат доста фино регулиран емоционален живот. Яснотата, с която разглеждат емоциите си, подхранва други техни черти: те са независими и уверени в това къде точно са границите им, обикновено са в добро психическо здраве и са оптимистично настроени. Когато настроението им се развали, те не се отдават на размисли, не затъват в мъката и са способни бързо да се измъкнат от нея. Накратко казано, безкомпромисната им осъзнатост им помага да управляват емоциите си.
Какво означава емоционална интелигентност (EQ)?
Емоционалната интелигентност се отнася до участващите процеси при възприемане, използване, разбиране и управление на емоциите за решаване на натоварени с емоции проблеми и за регулиране на поведението ни.
Да „разбираме емоцията“ се отнася до способността за идентифицираме и разграничаваме различните емоции и чувства в себе си и другите, както и в други стимули, включително истории, музика и произведения на изкуството.
Да „използваме емоциите“ се отнася до способността да използваме чувства, за да подпомогнем определени познавателни дейности като решаване на проблеми в ежедневието, взимане на решения, творческо мислене и междуличностна комуникация.
Пълното разбиране на емоциите включва познание и усъвършенстване и на двете свързани с емоциите способности и начинът, по който те си влияят и подхранват една друга. Ефективното управлението на емоциите, когато човек е емоционално интелигентен, включва и способността да се използват стратегии, които могат да променят интензивността на емоциите и чувствата, т.е. умеят успешно да саморегулират своите реакции, настроение и отношение към заобикалящия ги свят.